Zadzwoń lub napisz do nas:
+48 91 431 75 38
+48 510 244 107
biuro@megaton.pl

Jakie rodzaje spawarek sprawdzą się w warsztatach?

Spawanie należy do najszerzej wykorzystywanych technik łączenia metalu. Pozwala na uzyskanie jednorodnej struktury o wysokiej wytrzymałości, dając jednocześnie możliwość szybkiego wykonania spoiny. W zależności od użytej spawarki można wykonywać prace o różnym zakresie. Wybór spawarki do prac warsztatowych wymaga rozważenia, jaki typ sprzętu sprawdzi się najlepiej. Wśród urządzeń wykorzystujących łuk elektryczny można zdecydować się na spawarkę MMA, MIG/MAG lub TIG. Przekonajmy się, czym się różnią.

Spawarka MMA do zastosowań warsztatowych

Spawanie MMA wykorzystuje elektrodę topliwą, której otulina podczas pracy uwalnia gazy pełniące funkcję osłonową. Zaletą spawarek tego rodzaju jest prosta budowa i łatwa obsługa. Wybór spawarki MMA będzie optymalnym rozwiązaniem tam, gdzie liczy się możliwość sporadycznego wykorzystywania urządzenia, a także swoboda spawania na zewnątrz.

Dlaczego warto wybrać do warsztatu spawarkę MIG/MAG?

Spawarki MIG/MAG służą do spawania przy wykorzystaniu drutu spawalniczego podawanego przez rękojeść. Spawanie odbywa się w osłonie gazów obojętnych (argon lub hel) albo aktywnych (dwutlenek węgla). W niektórych urządzeniach można też korzystać ze spawania FCAW z drutem samoosłonowym przypominającym funkcjonalnością spawarki MMA, co pozwala na spawanie bez użycia butli. Spawarki wykorzystujące technikę MIG/MAG należą do najbardziej wszechstronnych. Z ich pomocą można łączyć różne gatunki stali niestopowe, niskostopowe oraz wysokostopowe, a także metale nieżelazne w tym stopy miedzi, aluminium, jak również np. magnez.

Co przemawia za zakupem do warsztatu spawarki TIG?

Spawanie TIG odbywa się w osłonie gazów obojętnych i wiąże się z używaniem prętów spawalniczych. Spawarki TIG sprawdzają się tam, gdzie zachodzi potrzeba uzyskiwania spawów o wysokiej jakości. Nadają się dobrze m.in. do spawania cienkich blach i elementów precyzyjnych. Będą znakomite do spawania stali wysokostopowych, w tym nierdzewnych, jak również metali nieżelaznych i ich stopów – poza miedzią i aluminium także m.in. tytanu i niklu.

© MEGATON / Projekt i realizacja PADO